fbpx

PEFC Türkiye (PEFC/SOYDER) Tanıtım ve Semineri İstanbul’da Gerçekleştirildi

PEFC Türkiye (PEFC/SOYDER) Tanıtım ve Semineri İstanbul’da Gerçekleştirildi

31 Ekim-1 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıya Orman Genel Müdür Yardımcısı Kenan AKDUMAN ve PEFC Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Eduardo RAJOS başkanlık yapmıştır. Etkinliğe akademisyenler, STK temsilcileri, öğrenciler, orman teşkilatı mensupları katılım sağlamışlardır. Yeşil Türkiye adına İstanbul Şube Başkanımız İsmail Akbaş yer almıştır.

İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı İlyas ÖZDEMİR’in açılış konuşmalarıyla başlayan program gün boyu sunumlar, soru-cevaplar şeklinde interaktif olarak gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında; Orman Sertifikasyonu Onaylama Programı (PEFC) ile hammaddenin ormandan tüketiciye ulaşana kadar işleme, dönüştürme üretim ve dağıtım gibi tüm aşamalarını kapsayan yönetim sistemi değerlendirildi. Ayrıca Dünyada sertifikasyon ile ilgili yapılanlar gerek odun ürünleri ve gerekse odun dışı ürünlerle ilgili üretim süreçlerinin takibi ve ihracatın önünün açılabilmesi için ülkemizde sertifikasyon ile ilgili yapılması gereken faaliyetler üzerinde önemle duruldu.

Etkinliğin ikinci gününde; yerinde değerlendirmeler yapmak üzere Bahçeköy’de arazi çalışması gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir