fbpx

Şehitlerimiz İçin Fidan Dikimi Gerçekleştirildi

Şehitlerimiz İçin Fidan Dikimi Gerçekleştirildi

Derneğimiz ile Antalya Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde 20 Nisan 2021 tarihinde Antalya Kemer’de Dr. Burhanettin Onat ile silah arkadaşları Albay Mehmet Şefik (AKER), Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul (AKER), Burdurlu Topçu Çavuş Halil İbrahim (GÜNAYDIN), Ankaralı Topçu Çavuş Durmuş (SAVAŞÇI), İzmirli Nalbant Çavuş İbrahim (CESUR), Şehit Binbaşı Ahmet Tevfik, Şehit Tayyareci Pilot Teğmen Halil Bey, Şehit Mustafa Haşmet, Jandarma Albay Emin ARDIÇ, Gazeteci Mehmet Emin Bey, Dr Ferruh Niyazi AYOĞLU, Saime AYOĞLU, Vecihi Hürkuş ve ormancı şehitlerimiz adına fidan dikimi gerçekleştirildi.

Etkinliğe; Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici ve personeli ile Derneğimiz Antalya temsilcisi ve eski Başkanı Mahmut Aydın, Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği Onursal Başkanı Özer Özgüç ve vatandaşlar katılım sağladı.

Mahmut Aydın “Toplam 10.5 ha.’lık bir sahada yapılan etkinliğin bu sene ancak 4 ha. dikilebildi. Sahaya diktiğimiz fidan çeşitleri: fıstık çamı 300 adet, servi 50 adet, defne 25 adettir. Sahanın geri kalanı sonbaharda dikilecektir. Covit19 pandemisi dolaysıyla katılımı sınırlı tuttuk. Güzel bir çalışma oldu. Bölge Müdürlüğümüz ve Konyaaltı İşletme Müdürlüğümüz çok yardımcı oldular. Fidanların sulama işlerini de şefimiz üstlendi. Başta Bölge Müdürü Vedat Bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah ormanlarımız için yangınlarda ve çeşitli görevlerde şehit olan meslektaşlarımızın ruhları şu mübarek Ramazan ayı hürmetine şad olur. Hayırlı olsun” dedi.

Derneğimiz Başkanı Cafer Orhan ise telefon ile eski Başkan Mahmut Aydın’ı arayarak “Bu anlamlı fidan dikimi etkinliğinden dolayı Bölge Müdürü Vedat Dikici Bey’e ve tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek etkinliğin hayırlara vesile olmasını temenni etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir