fbpx

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında Tarım ve Ormancılık Sempozyumuna Katıldık

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında Tarım ve Ormancılık Sempozyumuna Katıldık

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri ve Türkiye Yüzyılı vizyonu kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Tarih Kurumu iş birliğiyle gerçekleştirilen ve Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın da iştirak ettiği sempozyum 18-20 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Sempozyuma Yeşil Türkiye adına Genel Sekreter Mehmet YILDIZ katılım sağlamıştır.

Sempozyumda orman ve tarımın tarihçesi, orman varlığı, ağaçlandırma çalışmaları, erozyon, orman köylüsünün yerinde kalkındırılması, odun dışı orman ürünlerinde üretim, orman yangınları ve yanan alanların ağaçlandırılması ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Ankara Üniversitesi Ziraat ve Veteriner Fakülteleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi, Bakanlık ilgili birimleri, sivil toplum kuruluşları ve üretici birliklerinin de düzenlenmesine katkı verdiği sempozyuma; bakanlar, bürokratlar, akademisyenler, sektör paydaşları, hizmet sağlayıcılar, araştırmacılar, tarihçiler, sanatçılar, gazeteciler, yazarlar, konuyla ilgili uzmanlar ve öğrenciler katılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir