fbpx

Ankara Fen Lisesinde Bahçe Bakım Faaliyeti Gerçekleştirildi

Ankara Fen Lisesinde Bahçe Bakım Faaliyeti Gerçekleştirildi

Yeşil Türkiye olarak sosyal sorumluluk faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda 16 Şubat 2023 Perşembe günü ülkemizin güzide devlet okullarından biri olan Ankara Fen Lisesi bahçesinde bahçe bakımı ve budama faaliyeti gerçekleştirildi.

Bahçede; kurumuş bitkiler temizlenmiş, her dem yeşil olan bitkilerin budama bakımları yapılmış, çalı türü bitkilere ise form verilerek peyzaj çalışması yapılmıştır.

Okul Müdürü Dr. Sinan Dağ “Oldukça büyük bir alana sahip olduklarını belirterek bu tür etkinliklerin devamını talep etti. Bunun yanında öğrencilere yönelik çevre, orman vs. alanında konferans ve fidan dikim etkinlikleri düzenlenmesi konusunda istekte bulunarak, Okul bahçesinde yapılan bu faaliyetten dolayı teşekkür etti.

Yeşil Türkiye olarak bizde, bu etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sunan Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş’ye teşekkür ediyoruz.

Başta devlet okullarımız, sağlık ocaklarımız ve diğer eğitim kurumları olmak üzere bu tür faaliyetlere yönelik katkı sunacak firmalara da çağrıda bulunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir