fbpx

Zafer Koleji 12. Sınıf Öğrencileri İle Fidan Dikimi Yapıldı

Zafer Koleji 12. Sınıf Öğrencileri İle Fidan Dikimi Yapıldı

Zafer Koleji’nin 12. sınıftan mezun olacak olan öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte çevre bilinci ve doğa sevgisi konularına dikkat çekmek amacıyla fidan dikme etkinliği düzenlendi. Etkinlik, Ankara Yaşamkent’te 10 Mayıs 2023 Çarşamba gerçekleştirildi.

Fidanlar, Zafer Koleji kurucusu Merhum Ali Demir Beyefendinin anısına dikildi. Etkinliğe kıymetli Eşi Müzeyyen Demir ve kızı Zeynep Demir Hanımefendilerde katılım sağlayarak öğrencilere eşlik ettiler.

Yeşil Türkiye Derneği adına Genel Başkan Cafer Orhan öğrencilere hoş geldiniz konuşması yaparak, etkinliğin amacının, öğrencilerin doğa ve çevre konularında bilinçli davranmalarını teşvik etmek olduğunu vurguladı. Fidan dikmenin önemi hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan fidan dikim usulü tarif edildi. Ardından öğrenciler sahaya dağılarak heyecanla fidanları toprakla buluşturdular. Geleceğe nefes oldular.

Çevre ve doğa konularında farkındalık oluşturmak için yapılan bu tür etkinliklerin, gelecek nesillerin doğayı koruma konusunda bilinçli davranmalarına yardımcı olacağı düşünülüyor. Etkinliğin başarısı, öğrencilerin çevre bilinci konusunda daha duyarlı olmaları ve doğayı koruma konusunda daha fazla çalışmaları ile ölçülebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir